Svět dokonalých tváří

25. srpna 2017 v 18:09 | Kari |  Fitness
Víme, že pokaždé otevřeme jakoukoliv sociální síť a ať už je to instagram, facebook nebo třeba aplikace weheartit, pokaždé vidíme ty dokonalé obličeje naprosto dokonalých slečen, nebo chlapců. Žen, nebo mužů. Vidíme jejich dokonalý život. Vidíme jak si uživají kafíčkování s přáteli.. Vidíme jejich zážity a neujde nám ani to, co mají každý den na oběd, svačinu nebo večeři.
Související obrázekAle je to opravdu to, co prožívají každý den?

Po pravdě vidíme to, co chtějí abychom viděli...
Výsledek obrázku pro tumblr coffee time


Jenže takovým člověkem se v podstatě stane kdokoliv. Málo kdo si neupravuje fotku předtím než ji dá na facebook. Hodně lidí používá všemožné programy na úpravu fotek. Zdokonalují si svůj svět, ale přitom ani nevíme jaký život mají v realitě. Jen žijeme v domění, že jsou naprosoto dokonalí a zavídíme jim jejich "dokonalost" naprosto ve všem. Ale pravdou je, že i my si můžeme udělat dokonalý život na sociálních sítích.

Insiprací pro tenhle článek se stala myšlenka mojí mamky.

A asi se ptáte proč? Už asi rok je v rutině pravidelného cvičení a zdravé stravy nebo jídla bez cukru. Sem tam si dá nějaký dobrý zákusek a v neděli nikdy neodolá babiččině buchtě, ale i tak se za ten rok postavou hodně změnila.

Výsledek obrázku pro tumblr family goals

Sledovala všechny ty fitness stránky a dokonalé postavy 20ti letých modelek.
(Třeba taková jako vidíte na obrázku)
Výsledek obrázku pro tumblr fitness body

A pak jsme šli párkrát na koupák no a viděla realitu. Každá žena. Každá. Měla své nedokonalosti. Některá příliš tlustá stehna, jiná měla oplacáné břicho, některá zase pivní pupek. Jo u ženy pivní pupek? Ehh. Každopádně každá žena byla nějaká a v podstatě si mamka uvědomila, že svět není jen o dokonalých dívkách s dokonalým obličejem, který je projetý přes retuš tak 3x.

Výsledek obrázku pro tumblr perfect skin
Nikdo nemá dokonalé obočí, nebo třeba svou vysněnou barvu očí. Každý jsme nějaký. A tak mamka přestala sledovat všechny ty fitness stránky "pro motivaci" a motivovala se sama sebou, nebo okolními lidmi ve fitku. A věřte, že s dobrou partou přátel se dostanete vážně daleko.

Výsledek obrázku pro tumblr dream lifestyleProto nevidím důvod užírat se za kila navíc. Ano.. pokud nám to vadí, něco pro to uděláme. Ale brečet do polštáře? To asi nebude ten nejlepší způsob.

Výsledek obrázku pro tumblr dream lifestyle

Takže si uvědom, že jsi krásná takový jaká jsi. Bez ohledu na názory ostatních, pokud najdeš cestu jak mít ráda sebe, vesmír ti tu další cestičku jen ulehčí a všechno bude tak jak budeš chtít <3
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 25. srpna 2017 v 21:34 | Reagovat

Moc krásně napsáno, každý by se měl mít rád takový jaký je, protože nejdůležitější je vnitřní krása :-)

2 Hemitson Hemitson | Web | 25. srpna 2017 v 21:47 | Reagovat

Suprový a pravdivý článek! Nedávno jsem se dohodla s kamarádkou, že budeme cvičit, ale ne proto, že bychom se sebou nebyly spokojené, ale hlavně z toho důvodu, že nás to teď baví a děláme tak i něco pro naše zdraví. Podle mě je to lepší motivace než se snažit být dokonalý jako někdo, kdo tak ve skutečnosti ani nevypadá. Dokonalost není. Každý máme své chyby.

3 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 26. srpna 2017 v 9:48 | Reagovat

Mám ráda upravené fotky, snažím se je udělat dokonalými, mám to ráda :-) Ale je to něco jiného, než my lidé. Každý jsme nějaký, můžeme to změnit, ale nemusíme, je to na každém z nás :-)

4 Heaven Heaven | Web | 27. srpna 2017 v 16:52 | Reagovat

Toto přikrášlování taky moc nemusím. Stačí se podívat na instagram mých spolužaček a už mám depresi z toho, že jsem za tyhle prázdniny neobletěla půlku světa.
Nebo že fitness blogerky jsou jenom krásně hubený, mají plochý bříško a "all natural" - to je jako očekávat, že v nemocnici budou jenom zdraví lidé.
Taky teda upravuju fotky než je dám na instragram, ale nepřidávám tam všechno a nedělám ze sebe něco, co nejsem :D

5 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 27. srpna 2017 v 18:48 | Reagovat

[1]: Děkuji :-)

[2]: Děkuju <3 Jo myslím, že máte tu nejlepší motivaci co můžete mít. Dělat to, protože vás to baví <3

[3]: Taky neříkám, že upravené fotky nesnáším, vypadá to hezky, ale realita trošku utíká 8-O  8-O  8-O

[4]: Jo tak to je přesné! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama