Láska

11. května 2015 v 21:05 | Kari |  Články na mé téma

Ahoj Všichni!
Vždy píšu takové krátké, nebo střední články.. Dnes ale přišel čas na ten delší... :-) Doufám, že vám to nevadí :)
Dnešní článek se bude týkat lásky :3 A vy si asi říkáte jak 14-ti letá holka o tom může něco vědět... Ale tohle bude jen čitě můj pohled na lásku. Jen tak jak to vidím já...

...
Myslím si, že druhu lásky je víc... Může to být láska k babičce, k dědečkovi, k zvířatům, k rodině, ke knížkám a nebo třeba k fakt dobrému jídlu....


...
Když se tak zamylsíte.. Myslíte, že lásky je jen o jednom člověku? Já si to nemyslím... Láska je ve všech a je všude kolem nás...Ale pak tady je taky část, kdy se z lidí, kteří se milovali stanou nepřátelé. Já si vztahy vždycky představovala tak, že je to navždy... Ale když se podívám na dnešní dobu.. měním názor. Znám pár lidí.. dnes už bývalý pár... Měli se fakt moc rádi a byli spolu několik let. Já ani nevím jak se to stalo, ale najednou byli odsebe. Hádali se, nesnášeli jeden druhého... a pak nakonec opustili sami sebe. Taky existuje i láska jednostranná... Holka se zamiluje a dělá všechno pro to dostat jejího vysněného kluka.. Jenže on má oči pro nějakou nafoukanou "Barbie" (teĎ doufám, že tím nikoho neurázím.. pokud ano omluvám se) ... Ona brečí, protože on jí nechce. Dá mu to na jevo, ale stejně odmítne...A ona mu potom začne ukazovat o koho přichází... On, prtože se ta holka, kterou nemněl rád, promění v krásku školy..tak jí začne mít rád... Ale co z toho ta holka má? Nic. Lásku čistě vytvořenou pro vzhled. Ona už mu nedá šanci, protože zjistí, že není takový jak si ho v chování představovala... Co z toho že je hezký, když je to debil...!
A nebo naopak.. KLuk se zamiluje a ona si hraje na nepřístupnou.
...
Taky bych chtěla vyjádřit k dnešním tenn vztahům. Někteří se mají vážně rádi a drží spolu.. Ale ti, kterým vztah vydří jen týden? Co je tohle sakra za lásku?!!! Tohle není láska! Nemůže být.... Protože v jednom nebo v obou těch lidech musí být nějaký chyba... Proto je dobré, být nejdřív dobrý kamarád než začnete plánovat vztah... Aspoň já si to tak myslím.. Protože toho člověka dobře poznáte a když se vám zalíbí (v povaze, v chování v tom jaké má názory atd...) tak až pak bychom mněli jít do toho rozhodnutí a do otázky "Budeš se mnou chodit?".. A když se váám nějak nebude pozdávat tak přeci můžete zůstat jen kamarádi... Ať už dobrí nebo jen kamarádi... :)
....

Ano láska je slepá, má být slepá . ale ne v tom smyslu který si každý myslí bůh ví co... ,ale v tom že nevidí špatné věci a ani názory ostatních. Láska je o důvěře. V lásce má být žárlivost(ale myslím, že bychom to s tou žárlivostí neměli přehánět...) jen důkazem že vám o toho druhého jde a né přítěží kdy se bojíte pohnout aby jste něco neudělali špatně. Láska nemá být přítěž. Láska ,pravá láska je vzácnost. Vzácnost kterou když máte tak si jí nevážíte. A když jí ztratíte tak zjistíte, že pro vás byla vším.... Když to máme tak si toho nevážíme... když to ztratíme zjistíme, jakou to mělo cenu!
....
Podle mě láska nemá být o tom, kdo je nějak "vyšší"..... Nemáte se ve vztahu přeci navzájem povyšova....Musíte s osobou souciti a souhlasit s ní.. ( to ale neznamená, že neřeknete svůj názor... ) Láska není trest, ale dar. Láska není hra kdo z koho. Myslím, že lásky se člověk nemá bát a nebo s ní hrát kdo z koho... Má s ní splynout...Má nevědět kam vás zanese. Do jakých koutů....Máme si užívat každou sekundu, každou minutu každou chvíli, kdy jste s osobou, kterou milujete... Protože nikdy nevíte kdy bude ta chvíle poslední.... Pokud jste opravdu zamilovaní, ten hněv, smutek, zlost, přetvařování a spoustu dalších věcí zmizí. Polde mě je lásky nepopsatelný pocit.... Pocit, kterého si máme vážit a který sdílíme spolu s danou osbou....Tak už se konečně zamyslete nad dnešní dobou a nad tím co děláme špatně. Vždy se však najdou lidé nepřející a přející. Dřívější přátelé co neunesou to ,že je někdo štastný a oni nejsou. Přitom sama moc dobře chápu, že věřit je těžké. Ale co je těžší je vcítit se do lidí, což se mi někdy vede až moc dobře... Protože si někdy připadám jako vysavač emocí... Když někdo komho mám ráda brečí, je smutný já se tak cítim také.. Když se smějee já také... Nechápu to.
....
A víte co ještě nechápu? Jak někdo může soudit člověka za to, že má jinou orientaci (např že je kluk na kluky...) Přece je to jeho věc... Od kamarádky jsem slyšela, že ve třídě měli přednášku o tom, když má člověk jinou orientaci. Ten chlap to tam popsal tak, že to jsou satanovy výpoldky, že nemají žádné právo, že jsou jiní! Chápete to lidi? Jak někdo někoho může takhle soudit... Jaké má právo se plést do jejich života?
Žádné.
______________________________
Tak tohle by bylo všechno..... Dneska jsme se trošku rozepsala a to jsem ze startu ani nevěděla co sem napíšu...:D
Ale co už :)
Takže se mějte krásně :) přeji krásný večer :) POkud máte osobu, se kterou zdílíte štěstí a vše co se odehrává ve vašem životě, se kterou jste štastní... Zkuste o ní nepřijt ;) Protože jak jsem psala...Když tomáte nevážíte si toho, když to ztratíte chybí vám to.
Podle mě tenhle černo-bílý obrázek ukazuje tu pravou čistou lásku ze srdce, která je na celý život :3
-- jestli jste to dočetli do konce tak jsem vám nesmírně vděčná! :) Každého to přeci jen nemusí baavit... :/

A co láska znamená pro vás? :)

XOXOkari :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 So3ra So3ra | Web | 11. května 2015 v 23:35 | Reagovat

Krásně napsaný článek opravdu sis s ním pohrála. :)

Teď jen prožívám lásku k rodině a to asi tak všechno.

A když mám brát lásku jako lásku, tak je to životní pěšinka která která hází klacky pod nohy, než se dostaneme k cíly. :)

2 Magicmax Magicmax | Web | 12. května 2015 v 6:22 | Reagovat

To je důkaz, že lásky je na světě ježtě dost.

3 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 12. května 2015 v 18:09 | Reagovat

[1]: Děkuji moc! :) Já to tám taky tak no .. :)
Jinak tu poslední větu jsi napsala krásně :3 :)

[2]: :) děkuji

4 Allex Allex | E-mail | Web | 12. května 2015 v 20:57 | Reagovat

Krásně napsané!!! ;)
S tou orientací (tu přednášku) nechápu! Vždyť je to věc každého a podle mě na to má každý právo..
:))

5 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 13. května 2015 v 21:24 | Reagovat

[4]: Děkuji, moc si toho vážím :3 :))
přesně tak!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama