Budoucnost a zvířata (vegetariánství)

29. května 2015 v 16:10 | Kari |  Články na mé téma
Ahoj všichni!
Dnešní článek bude zase tak trochu na zamyšlení... Doufám, že se vám tyhle články líbí, protože je hodlám psát častěji.. :)
A teď už o co vlastně jde?
Čato jsem vám psala o tom, jak si představuju budoucnot. To že tady budou možná nějaké stroje a z nás budou tlustí líde přežraní čipsama.... Ale nedívejme se na to tak tmavě.. Přeci jen.. člověk má uvažovat tou světlou stánkou takže pozitivně! :)
-Jak někdo může zabít tak nevinného tvora?


Co když se z tohodle světa stane lepší? Budeme víc recyklovat a budeme vegetariáni, protože člověk byl původně jen na rostlinnou stravu, ale postupně se naučil jíst maso. A to nám vydrželo do teď. Myslíte, že se někdy maso jíst vůbec nebude? Já myslím, že ne. I když by to byo lepší... Prostě se vždycky, ale říkám fakt vždycky najde někdo, kdo to maso jíst bude. Kdo bude zabíjet ty nevinná zvířata....
Právě kvůli tomu, že to někdo dělá a já to ještě sním... Tak kvlli tomu, chci být vegetariánkou. (Myslím tím, způsob jak je zabíjej prostě bez citu a nakonec to zkončí v párcích... Rozemletá zvířata...) Ale říkám si už na rovinu že to nedám. Moje tělo maso potřebuje tak jako sacharidy. Takže jsem se dostala k závěru, že maso budu jíst jen 3x do týdne. A pokud mi to nevydrží, tak asi usoudím, že vegetariánem být nemůžu. Každopádně vegetarián nejí ani maso a ani vejce... A já jako malá strašně jedla vajíčka.. prostě jsme na tom vyrůstala. Vaječina, volí oko, vajíčko na trdo a vajíčko na měkko... Tohle byly moje oblíbená jídla. Snažím se je tedy omezovat a nekonzumovat tolik masa a vajec jako předtím....
Říkáte, že milujete zvířata... Ale myslím, že se někdo plete. Miluje psy a koně nebo psy... Ale co prase, kráva, vůl a osatní? Ti trpí... Vy se mazlíte doma se svým psem zatímco tam někde, se zabíjejí zvířata ve velkém aby jste mohli otevřít ledničku a dát si ten "dobrý" párek.... Otázkou je.. Párek z čeho?
Viděla jsem video a to vám nedoporučuju vidět... protože je fakt hnusné... Byl tam kůň.. na provazu ho držel nějakej chlap. Druhý chlápek ho praštil vší silou do hlavy.. Takže upadl do bezvědomí a pak mu podřezali krk... A hádejte ma co to šlo? Na párky... Stále máte chuť si dát párek?
A taky nechápu.. jak někdo může týrat zvířata.. Uhodí je vší silou do hlavy... Mlátí je.. oni trpí a on si užívá toho pocitu.. Nechápu to... :( Takové lidi bych fakt vraždila...
...
Ale zpátky k tomu světu... Zkusme zapojit představivost... a představit si, že lidé boří domy a místo těch domů sázejí stromy. Zvětšila by se tak část přírody... Dobře.. to pozitivní myšlení mi moc nejde.. Protože lidé nebudou bořit vlastní domy, když si můžou postavit ještě další domy a tak vlastně pomalu ale jistě demolují přírodu.... Fajn... Ale když to vezmem z druhé strany tak naše mysl v budoucnu bude na úplně vyšší úrovni než je teď. Tím pádem nám asi ještě víc umožní život...
Samozřejmě naší zeleň z planety země neztratíme! Protože, každý bude mít své míto (ať už je to zahrada, skleník, les...) kde se může podívat a kde bude mít menší relax :)
________________________________________
Tohle by byl celý článek... Doufám, že se vám dnešní článek líbil.. :)

PŘEDEŠLÝ ČLÁNEK: DEKA, KNÍŽKA ČAJ A SVÍČKA.

Jinak v neděli čekejte TOP5 a v úterý mám pro vás něco z fitness :3
Mějte krásný zbytek dne. :) U nás hezky svítí sluníčko tak půjdu ještě běhat :)
XOXOkari.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog?

Ano, ale něco mi tam přece jen chybí. 19% (12)
Ano 68.3% (43)
Ne 9.5% (6)
Články nejsou špatné :) 3.2% (2)
Nevím 0% (0)
Katastrofa. 0% (0)

Komentáře

1 jursky-svet jursky-svet | Web | 29. května 2015 v 21:48 | Reagovat

Čau, já jen že mám novej článek na blogu tak abys o nic nepřišla. A ať jste kdokoliv a čtete si to, tak vás můj koment stojí 15 sekund. Dík!
PS: Přečtu si to a rád až později až nebude po 21 hodině.

2 jursky-svet jursky-svet | Web | 30. května 2015 v 8:33 | Reagovat

Já si připadám jako posel dobré budoucnosti ale to už předbýchám. Upřímně, já masa zrovna nemusím. Většinou ho nechám na talíři a prasátko si pak plave v záchodních vodách. Proč většinou? Někdy si řeknu že to zvíře nezemřelo proto abych ho vyhodil tak to sním. Ale myslím si že teda maso v normálním týdnu, bez úcty k zemřelému, si dám maso sotva jednou týdně a to pořádně dobře zpracovaný aneb obalený v nějaký strouhance. Ale třeba kecám, nemám zas tak dobrou pamět.
Jinak jak sem si četl tvůj článek o světlé budoucnosti tak já v tom nic těžkýho nevidím. Teďka ti asi běží hlavou "On si fakt myslí že bude doba kdy nebudeme zabíjet zvířata???? Když sem psala v článku úúúúplně něco jinýho! To jsem udělala chybu? Nebo je to debil?". Takže ta teorie se zabíením zvířat mně nadkla protože je to zamyšlení do opravdu širokééé budoucnosti. Ale co chcu říct, pódle mně nejíst nic od zvířat je tak trošku pitomost, protože i rostliny jsou živý tvorové a vždycky byly - objevem posledních let je že umí rostliny mezi sebou komunikovat pomocí jedné zvláštní látky.
Ale kdybych potkal nějakýho vegetariána tak si neřeknu že je to tululum přeblblý, já si myslím že je to velice dobrý životní styl a rozhodně ho ostatním závidím ale abych kvůli tomu nejedl vajíčka, KFC, a bůh ví všechno - tak to je šíllený!
Hlavně vegetariáni vznikají hlavně kvůli smrti těch zvířat. No co na to říct, prostě lidi už nejsou zvyklí zabíjet slepice, prasátka,... ale naštěstí tady jsou lidi co to pořád umí. Ty si o takových idech naznačila jak jsou zlý a i blbý že nepodporují vegetariánství prostě jako normálního padoucha v telce. To dokazuje že si nikoho takovýho nepodkala. To jsou totiž úúplně normální lidi, na vesnici je normálka zabít nějakou slepici. Já to už znám a vím že já bych teda slepici sám nezabil ale to je moje špatná vlastnost, to oni jsou hrdinou kteří to udělají.
Jinak mám tě i čím potěšit jak sem psal: hlavně se z lidí stávají vegetariáni kvůli těm továrnám na smrt na kterou doplácí zvířata. Asi tak před rokem se povedlo jednomu vědci vypěstovat (jako mi rostlinu doma) maso. Člověka napadne - ale to si musel udělat krávu - hloupost, proč máme klonovat celou krávu když můžeme jenom to co zužitkujeme. Ten vědec získal pár buděk z kterých se vyvíjí maso a vložil je do prostředí kde se sami vyvíjeli jako v krávě. To prostředí byla speciálně vytvořená skumavka. Proč speciální? Jenom to byla průhledná bábovka na stejky do hamburgru. Asi to ode mně všechno zní moc jednoduše a vědec by si připadal že o něm říkkám že je k ničemu ale já si myslím něco co ti nikdo nepotvrdí že se stane ale jako jsme v pravěku objevili že se dájí pěstovat rostliny a dnes po tisících let ve školách děláme experimenty ve kterých žáci pěstují pařitku, tak třeba za pár dalších let si budeme ve škole říkat - tak dnes si skusíme udělat pořádně velkej stejk!
A ten šílený nápad s bouráním domů a děláním lesů, ta pointa obnovy přírody není šílená ale jinak máš pravdu - je to šílený nápad. Už tuny lidí si uvědomili to co ty a dokonce to vyřešili a dnes máme plně funkční více patrové budově (mluvím tady o více jak 10-ti patrech!) které jsou vědovány pestlé rostliné potravě. Každé patro je vlastně velké pole na které svítí speciální ultračervené světo - proč? to jim musí přece ubližovat! si řeknete ale naopak!!! rostliny příjmají ze slunce jenom jeden druh světla. Naše oko vidí ty typy světa v různých barvách a rostliny využívají jenom jedné té barvy. Takže protože jsou ty rostliny ve velice dobrém prostředím tak vznikají opravdu mimořádně zdravé plody ale teď ta horší zpráva. Všechen ten poklok, ta megabudouva (co je navíc v NewYorku), ty rostliny, ta elektřina - to všechno stojí prachy! Takže celllýýýýý ten projekt je plně komerční aneb chce vydělat prachy! Takže to není jako postavený jednoho lesíčka x10+ ale vynahrazuje to pole. Ale to je vlastně taky dobře, jako llidi časem přestali se sázením pšenice ručně, tak časem přestanou dělat i to co se dělá dnes - pracovat s traktorama a ostatními stroji na pole a přestěhují se do takovýhle budov, protože je z nich zelenina zdravější, je jí i 10x víc a časem bude i levnější než z venku. Takže nééé všechny pole ale z některých se časem jistě stanou lesy, a na některých se zase postaví takovédle budovy. Všechno to co se může stát je jen teorie ale upřímně v dnešní době se dějou podivnější věci.

3 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 30. května 2015 v 18:05 | Reagovat

[1]: Jasně 100% se podívám hned jak si přečtu tvoj dlouhý komet :) Děkuju :)

[2]: no.. Nechtěla jsme aby to vyznělo tak, že ti co zabíjí zvířata jsou nějak zlí.. To ne.. Znám jich hodně... A jsou to skvělí lidé.. :) Děkuju :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama