Drogy

20. února 2015 v 16:16 | Kari |  Články na mé téma
Dnes sem chtěla napsat uplně něco jiného. Potom jsem napsala článek, který nemám dopsaný ale mám ho uložený v rozepsaných :) Sedím v obýváku, v ruce ntb a přemýšlím co bych mohla napsat do těch keců na úvod :D No... zpět k tomu "Dnes jsem chtěla naspat uplně něco jiného" ,ale jelikož jsem si vzpomněla na den školy, kdy jsme mněli přednášku o drogách. Rozhodla jsem se najít můj článek ve wordu a dát vám prostor na předčtení :) Doufám, že se vám bude líbit, některé věci jsem mailnko poupravila.... no to je na úvod vše :)


Dnes jsme měli ve škole takovou přednášku o drogách. Bylo to velmi zajímavé a některé uryvky docela nechutné. Ten pán se jmenoval Roman a sám si prošel tím obdobím "drog" … šest let…. Měli jsme to místo dvou vyučovacích hodin ale já jsem tam byla jen na jednu, protože jsme s Kamarádkou museli jít vystřihávat vločky na výzdobu tříd… No ale zpět k té přednášce. Ten pán byl moc sympatický a donesl nám ukázat fotku z dob, kdy ujížděl na drogách. Vypadal strašně. A popisoval jaké to bylo strašné a že si kvůli tomu nemohl najít přítelkyni… Ale teď když nám říkal, že s tím skoncoval, tak byl štastný vyprávěl nám o jeho dětech a o jeho manželce. Byl docela úplně šťastný. A další z věcí co mě na tom člověku fascinovalo bylo to, že pomáhá dalším drogově závislým lidem. Vyprávěl nám příběh o "Luboši". Byl to celkem mladý chlápek, který ujížděl na drogách. Roman se mu snažil pomáhat.. Ale šlo to s ním z kopce ty drogy bral pořád a pořád… Roman nám to nevyprávěl do úplných detailů a tak vám to také nemůžu popsat dopodrobna… Říkal nám jen to, že si u nich objednával pitíčka "Fruko". Ano pitíčko. Roman myslel, že mu to chutná a tak mu to dovážel ve velkém množství… Ale potom e rozhodl.. proč by měl pít fruka, když mu můžu dovést pořádnou minerálku. Jenže později Romanovi a jeho pomocníkům došlo, že Luboš chtěl ty fruka jen proto, že u nich byla slámka. A proč zrovna slámka? Luboš byl se svým zdravotním stavem tak špatně, že se sotva hýbal… Ležel na lůžku pod peřinou, na nohou měl obrovské "vaky" kůže naplněné hnisem (což měl z toho, když si drogu nebral v podobě prášků ale pomocí injekční stříkačky. Když si drogu pomocí injekční stříkačky nezavedete do žíly ale píchnete to do svalů a dejme tomu, že Luboš si píchal pět velkých injekčních stříkaček, tak ten sval nestíhá vylučovat ten hnus ani ho nějak zpracovat…. A prostě se to tam usadí a vznike takový vak kůže s hnisem.) A to brčko chtěl na to, aby si ten hnis mohl odvádět z těla… To poškozené místo (vak s hnisem) má tak tenkou kůžičku, že stačí aby jste neměli dobře zabroušený nehet, omylem lehce škrábnete o kůži (např. když se zrovna oblékáte)a celý hnis vám vyteče. Takže Luboš, protože nechtěl jít k doktorovi si pomocí brček odváděl hnis z těla….
Po tu dobu co Roman pracoval s Lubošem, tak Luboš dospěl k názoru, že půjde na odvykací kůru. Po nějaké době se mu to podařilo… Ale následky nosil pořád s sebou. Musel podstoupit několik operacíí…A skončil na vozíčku… Ne kvůli autonehodě či nějaké takové věci ale právě kvůli drogám. Doktoři mu museli vyoperovat svalstvo na nohou , takže žádné stehenní svaly už neměl. Měl tam prostě díru, jen kosti a obrovská kolena…
Po té době, kdy byl na vozíku a pohyboval maximálně s rukami a to velmi labilně…. Se dostal zase do styku s drogami. Tentokrát to ale Luboš nevydržel a jeho organismus to prostě nezvládal…. V roce 2009 Luboš umřel…..
A tohle je jen jeden z mnoha příkladů lidí, kteří se dostanou do styku s drogami.
Můj názor je takový… Kluci (či holky) si chtějí hrát na borce a tak před kámošema jsou velcí "borci" a tu drogu si vezmou…. Myslíte, že v situaci kdy všichni vaši přátelé berou drogy a nabídnou vám… myslíte, že by jste dokázali říct ne?
Také nám Roman vykládal, jak důležité je mít životní cíle. Bez cíle nemáme smysl života… Moje cíle jsou Dodělat základku, Jít na gympl a udělat vysokou… Mít přítele…založit rodinu. Tohle jsou moje hlavní cíle…. A ty vedlejší co bych chtěla dokázat ještě v tomto věku jsou tyhle…. Chtěla bych si založit blog, pro který bych psala každodenní články a mít aspoň nějaké čtenáře, kdo by to četl.. J A později bych chtěla napsat knihu…..

Zavírají se mi víčka nad klávesnicí, takže myslím, že to pro dnešek ukončím…. J
...
No jak jsem psala moje cíle, ano konečně jsem se odhodlala založit si článek... Ale pokud to nebude mít absolutně žádnou aktivitu... Kašlu na to :) Ale zatím ne. Zatím mám prostě pořád tušení že by to mohlo k něčemu vést. :)
Užijte si zbytek dne.
XOXO kari.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog?

Ano, ale něco mi tam přece jen chybí. 19% (12)
Ano 68.3% (43)
Ne 9.5% (6)
Články nejsou špatné :) 3.2% (2)
Nevím 0% (0)
Katastrofa. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama